4 ľahké spôsoby ako si prírodne a rýchlo prečistiť lymfatické uzliny na zníženie nafukovania

Lymfatický systém je celkom komplexný a jeho rola je transportovať lymfy cez telo.


Lymfa je v podstate číra tekutina ktorá obsahuje výlučky a biele krvinky, a skvelo detoxikuje telo.

Na to aby sa bunky nezasekli, lymfatický systém eliminuje odpad z orgánov a buniek a presúva ich cez lymfatické kanály.

Zjednodušene, mali by ste uvažovať o tomto systéme ako o smetiarskom aute ktoré naberá odpad do seba a vyváža ho.

Tento systém funguje samostatne, nejestvuje žiadne pumpovanie a kadejaké výkony  ktoré existujú v iných systémoch nášho tela a teda môže byť lymfa ľahko pomalá. 

Ak sa vyskytnú nejaké komplikácie, niekedy nemôže vylúčiť toxíny z tráviaceho traktu čo má za následok že vaše telo nebude môcť čoraz viac odstraňovať odpad z vášho tela. 

Niekedy aj lymfa je schopná vytvoriť druh tekutinovej akumulácie vo vašom tele, no mali by ste vedieť že to nie je formovací tuk. Je zvyčajne zvaný ako falošný záložný lymfatický tuk.
Lymfa sa vždy musí pohybovať hore, vychádza hore proti gravitácii bez akéhokoľvek mechanizmu a to je dôvod prečo potrebuje tak veľa pomoci. Imunitné bunky musia byť filtrované lymfatickými uzlami a lymfa sa musí k ním dostať, nie je tlačená hore ničím a teda môže zostať „uväznená“ a upchať nizšiu časť tela. To je dôvod prečo niektorí ľudia sú veľmi sedaví a majú opuchnuté nohy a členky, niekedy niektorí ľudia majú problémy s nadmerným množstvom vody po tom ako sa ich telo zapáli, pretože sú narodení s nižším počtom lymfatických uzlov.

        Začnite sa hýbať

Jediný spôsob ako rozhýbať lymfy je manuálnym hýbaním. Stačí cvičiť alebo energicky sa hýbať – pohyb svalov periferne kladie tlak na sieť lymfatického systém. Najefektívnejší druh cvičenia pre hybnosť lýmf je skákanie cez švihadlo, na trampolíne alebo len skákanie na zemi.

        Spravte si lymfatickú masáž, alebo suché česanie.

Moja obľúbená stratégia na hybnosť lýmf je lymfatická masáž, ktorú vám môže spraviť profesionál alebo si to môžete spraviť sami. Lymfatické usádzanie a falošný tuk sú problém, vysoko odporúčam aby ste robili lymfatickú masáž denne.
Odstraňuje mŕtve vrstvy kože a tak môže koža efektívnejšie vylučovať toxický materiál. Pamätajte si že čistíme, a vrstvy mŕtvych kožných buniek môžu zapchať či zmenšiť efektivitu potných žliaz. Mŕtve kožné bunky sú taktiež druhom odpadu, a ich olupovaním odstraňujeme tento odpad.
Navyše, manuálne masírovanie kože smerom k srdcu a v smere lymfatických uzlov umožňuje lymfám hýbať sa viac energicky čo zvyšuje rýchlosť detoxikácie. 

Taktiež pomáhate upriamiť biochemický odpad cez kanále priamo do lymfatických uzlov kde sa eliminujú.

Jeden z dôvodov prečo ľudia získavajú zápalové problémy v kĺboch vrátane artritídy je z dôvodu akumulácie lýmf. Celulitída je taktiež zhoršený stav upchatými lymfami.


        Pridajte Guggul do vašej stravy

Guggul je ďalšia moja tajná zbraň. Je to najsilnejší detoxikačný prostriedok aký poznám, a keď je vaše telo preňho pripravené, môže spraviť neuveriteľné veci. Guggul zvyšuje aktivitu enzýmov pečene ktoré sú zodpovedné za detoxikáciu, zvyšujúc efektivitu detoxikačných ciest pečene. Guggul je taktiež dobrý pre ničenie tuku a pre uvoľnenie tukovo-rozpustných toxínov.
Môžete zmeniť vašu tendenciu nafukovania a opuchnutia zmenením efektívnosti vášho lymfatického systému. Niekoľko aspektov pôsobí na tento systém, vrátane lymfatickej masáži, manjistha a guggu produktov.