12 dôvodov prečo by mal byť peroxid vodíka súčasťou vašej domácej lekárničky

  Peroxid vodíka je najbezpečnejší antibakteriálny prvok ktorý môžete použiť, a obsahuje vodu a kyslík.


Zároveň je extrémne prospešný a môže byť využitý v dome, pre čistenie, hygienu a v mnohých prípadoch zdravotných problémoch. Kvôli tomu je peroxid vodíka častou súčasťou prvej pomoci a častým prvkom vo všetkých klinikách a domácich lekárničkách.

Tento prírodný dezinfekčný prostriedok oxiduje mikroorganizmy a zabíja ich. Jeho efekty sú silné a priaznivé, a môže byť využívaný pri rôznych situáciách.

 Tu je 12 najdôležitejších použití peroxidu vodíka v dome:

Boj proti infekciám
Peroxid vodíka je extrémne mocný v boji proti infekciám a zabraňuje plesniam, vírusom, toxínom a baktériám. Biele krvinky, tiež známe ako leukocyty, obsahujú neutrofily, ktoré prírodne produkujú peroxid vodíka v tele.

Podporuje imunitný systém
Peroxid vodíka produkovaný bielymi krvinkami je extrémne užitočný v prevencii toxínov, baktérií a vírusov.

Efektívny v prípade prechladnutia
Peroxid vodíka je taktiež veľmi efektívny v prípade prechladnutia. Všetko čo musíte urobiť je kvapnúť pár kvapiek do vášho ucha a symptómy prechladnutia zmiznú!

Odstraňuje ušný maz
Taktiež môžete použiť peroxid vodíka na to aby ste sa zbavili ušného mazu. Jediné čo potrebujete zrobiť je kvapnúť niekoľko kvapiek do vášho ušného kanálu a následne pár kvapiek olivového oleja. Nechajte pôsobiť počas pár minút a odstráňte tekutinu z vášho ucha, spolu s tekutinu sa odstráni aj maz.

Infekcia dutín
Infekcia dutín môže byť extrémne obtiažna, a môže spôsobovať neznesiteľnú bolesť. Môžete vytvoriť prírodný liek pre upchaté dutiny, ktorý obsahuje peroxid vodíka. Jednoducho zmiešajte lyžicu peroxidu vodíka v šálke nechlórovanej vody a spravte si váš vlastný nosový sprej. Môžete zmeniť množstvo peroxidu vodíka ktorý využívate v príprave kvôli vážnosti problému.

Zubná pasta 
Nasledujúca zubná pasta ochráni vaše dentálne zdravie, keďže vydezinfikuje váš chrup a vybieli vaše zuby; jediné čo musíte urobiť je skombinovať peroxid vodíka a sódu bikarbónu.

Bolesť zubov
Taktiež môže byť efektívny v prípade bolesti zubov, keďže má silné antibakteriálne vlastnosti ktoré sa zbavia baktérií spôsobujúce bolesť. Zmiešajte ho s trochou kokosového oleja a vyčistite si ústa s touto kombináciou.

Antiseptická ústna voda
Vďaka jeho silným prospešným efektom, môže pôsobiť ako excelentná ústna voda, vybieli vaše zuby a eliminuje zlý dych keďže zničí všetky baktérie vo vašich ústach.

Dezinfekcia rúk
Keďže je skvelý v dezinfekcii rán, môže taktiež poskytnúť skvelé výsledky pri umývaní vašich rúk. Jednoducho ich nasprejujte s peroxidom vodíka.

Ochrana očí
Vyčistite si vaše očné šošovky s peroxidom vodíka a odstráni usadený prach na šošovkách ktorý bol vytvorený časom.

Vyliečte zranenia vašich zvieratiek
Tak ako u ľudí, môžete použiť peroxid vodíka pri čistení zranení vašich zvierat. Jednoducho aplikujte jemne na ranu a vylieči zranenie za menej ako týždeň.

Uchováva zeleniny čerstvé
Peroxid vodíka taktiež môže pomôcť uchovať zeleniny čerstvé. Tak vložte vaše zeleniny do umývadla, napustite studenou vodou a pridajte ¼ pohára peroxidu vodíka. Nechajte pôsobiť počas 15 minút a potom ich umyte a nechajte vyčistiť.