Štyri dobré dôvody na to, aby ste si do kávy pridali masloZvyčajne do kávy pridávame trochu cukru či smotany podľa chuti. No existuje nový trend, ktorý v budúcnosti môže odsunúť cukor a smotanu na vedľajšiu koľaj – plátok masla. Tento zvyk sa nazýva Nepriestrelná káva a verí sa, že je schopný nakopnúť váš deň maximálne!
Mnohí wellnessoví odborníci odporúčajú použitie masla na posilnenie kávovej chuti a účinkov. Ak si stále nie ste istí, či to máte skúsiť, prinášame vám pár dôvod, ktoré by vás mali presvedčiť. Už zajtra si do kávy vhodíte trochu masla.

Skvelý nápoj pre ľudí za pochodu

Ak začínate prácu či školu skoro, nie vždy máte čas na raňajky pred odchodom z domu. Stačí si pridať dve lyžice masla do kávy a hneď máte ekvivalent kompletných raňajok. Maslo vám dodá kalórie a esenciálne tuky, ktoré potrebujete, a tak sa zlepší váš výkon v práci i škole.

Energia pre telo i myseľ

Sústredenie je jedným z dôvodov, prečo ľudia pijú ráno kávu. Nepriestrelná káva poskytne potrebnú energiu ako telu, tak i mysli. V skutočnosti zvýši vaše kognitívne funkcie, vďaka čomu sa budete cítiť pozornejší aj šesť hodín. A narozdiel od zvyčajnej kávy, nepocítite náhly spád energie.

Skvelá cesta, ako stratiť pár kíl

Tí z vás, ktorí rozmýšľajú nad zhodením nadbytočnej váhy, zväčša ani nepomyslia na zapojenie masla do svojho jedálnička, pretože je plné tukov a kalórií. No ak si budete dávať do kávy maslo pravidelne, vaše telo si zvykne na zvýšený prísun tuku. Stane sa to rutinnou, bude oveľa jednoduchšie si udržať štíhly pás. Navyše, maslo od zvierat kŕmených trávou obsahuje konjugované linolové kyseliny alebo CLA. Tá sa postará o zníženie telového tuku, obzvlášť u ľudí s nadváhou.

Zdravé tuky

Maslo pridané v káve obsahuje všetky tuky, ktoré sú potrebné pre vaše telo. A nielen to! Pre náš mozog ponúka aj zdravé tuky, ktoré zohrávajú nemalú úlohu pri tvorbe membrán a hormónov pre lepšie kognitívne funkcie. Krátke reťazce kyseliny maslovej sú dobrou prevenciou voči srdcovým chorobám, zápalom a neurodegeneratívnym chorobám, zatiaľ čo vás aj nakopnú energiou.
Ak chcete viac energie, nasýtenia a sústredenia, začnite si do kávy pridávať maslo už dnes.