ZREDUKUJTE ZLÝ CHOLESTEROL A PREČISTITE SI TEPNY DENNÝM PITÍM 100 ML TOHTO!

Ateroskleróza je degeneratívne ochorenie tepien prejavujúce sa zúžením krvných ciev ktoré prenášajú kyslík do srdca a do ostatných orgánov tela v dôsledku nahromadenia. Je to taktiež zabijak číslo 1 v USA, je pred rakovinou ktorá je na druhom mieste. Čo robí toto ochorenie veľmi nebezpečným je ten fakt, že sa vyvíja hlboko v tele, čo ho robí ťažko zistiteľným.

Hlavný podiel na toto pomalom, progresívnom ochorení je vysoká úroveň LDL, tiež zvaný ako „zlý“ cholesterol. Podľa správy Americkej Srdcovej Asociácie z roku 2014 ohľadom srdcových ochoreniach a infarktových štatistík, vysoká hladina LDL cholesterolu je hlavný rizikový faktor pre srdcové ochorenia.

Aj keď existuje konvenčná medicína ktorá lieči takéto ochorenia, prírodná medicína má toho v ponuke taktiež veľa. V skutočnosti existuje rad potravín ktoré efektívne čistia tepné steny od nečistôt, a niektoré z najviac prospešních sú napríklad petržlen a citrón.

Petržlen je často využívaný na ochutenie pokrmov. No nie veľa ľudí vie, že okrem jeho výraznej chuti má petržlen mnoho zdraviu prospešných vlastností. Obsahuje dve skupiny základných ingrediencií. V prvej skupine sa nachádzajú prírodné základné oleje. V druhej skupine sú to flavonoidy (skupina rastlinných druhotných metabolitov). 

Spojte to všetko dokopy a máte bohatý zdroj vitamínov C, A a K čo robí z petržlena mocný nástroj na vylučovanie toxínov z tela a stimuláciu krvného obehu.
Citrón je ďalší silný naturálny čistič, a tak po skombinovaní týchto dvoch ingrediencií získate úžasný prírodný liek, ktorý znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu v krvi.

Ingrediencie

       ·         5 litrov vody
·         3 zväzky petržlenovej vňate
·         1 kg citrónu
·         sóda bikarbóna

Príprava

·         Použite sódu bikarbónu na vyčistenie kôry citróna od možných kontaminantov, ideálne použite organické citróny ktoré neboli „ošetrované“ pesticídmi.
·         Vodu zohrievajte do bodu varu a nechajte ju vychladnúť.
·         Narežte citrón a posekajte petržlen, pridajte ich do vychladenej vody.
·         Zakryte nádobu a nechajte vodu odstať deň v chladničke.
·         Nakoniec to všetko zmixujte a vylejte do skleneného krčahu či fľašky.

Pite 100 ml denne.