Znaky a symptómy ktoré naznačujú že vaše telo je plné toxínov


Ako často sa zobúdzate unavení, bez energie pre každodenné úlohy ktoré vás čakajú?


 Prísady do potravín, domáce insekticídy a herbicídy sú jedy ktoré naše telo tolerovalo kvôli ich malému množstvu ktorému sme boli denne vystavení. 
Avšak, v dlhodobom horizonte môžu mať tieto vystavenia iné výsledky.

Veľmi  časté choroby ako bolesti hlavy, apatia a citlivosť na pachy nie sú brané vážne, no kvôli ním často zlyhávame pri dokončovaní denných záväzkov.

Ako sa ich zbaviť a čo je dôsledok týchto nepríjemných fenoménov?


  Odpoveď môžeme nájsť v nadmerných toxínov ktoré neustále konzumujeme.

Pozrite si tieto 7 varovné príznaky toxínov v tele a zistite ako tomu zabrániť.

Neustála únava


Aj keď ste spali dobre, snažíte sa prejsť cez deň. Môže to byť znak toho, že vaše telo sa snaží vylúčiť všetky toxíny ktoré sa dostali dnu. Ako sa s týmto vysporiadať? Ak vaša odpoveď je „viac kávy“ či „sladkosti“, ste na zlej ceste. Kofeín a cukor spravia z vašich problémov ešte väčší problém, pretože len zhoršujú „upchaté“ metabolické procesy vo vašom tele.

Problémy s kilogramami


Nie je ľahké stratiť nadbytočné kilá, no ak napriek správnej životospráve je vaša váha stále nadmerná, možno jej váš problém hormonálny. Spojenie s toxínmi nie je vždy očividné, no existuje fakt, že nadmerné množstvá toxínov môžu narušovať činnosť vašich žliaz. Jediné čo musíte spraviť je detoxikovať vaše telo aby ste obnovili prírodný balans hormónov.


Zlý dych


Denné používanie žuvačiek, pravidelná orálna hygiéna, no problém so zlým dychom stále pretrváva. Zlý dych je zvyčajne spôsobený problémami s trávením, no môže to byť tiež znak veľa toxínov v tele.

Zápcha


Naše vnútornosti denne získavajú množstvo toxínov a pomáhajú telu vysporiadať sa s nimi. Ak máme problémy so zápchou, všetky toxíny v tele zostávajú v časti zažívacieho traktu čo nepriaznivo ovplyvňuje celé telo. Bolesť hlavy či iných častí a únava sú len niektoré následky zápchy. Ak vaše jedlo je plné chemikálií a pesticídov, toxíny sú neodvratné.


Citlivosť na pachy


 Silné reakcie na pachy, najmä parfumy, jednoducho znamenajú že nie sú pre vás tie najlepšie. Avšak ak ste sa stali alergickými na jemne silné pachy, problém nie je v parfumoch ale v nadmernom množstve toxínov ktoré sa akumulovali vo vašom tele. Ak cítite bolesť hlavy v momente ako ucítite silný pach, je takmer isté že toxíny sú tento dôsledok.

Bolesť svalov


Ak nemôžete zopakovať cvik ktorý ste cvičili včera, zvážte či za tým nie sú toxíny. Je to najmä možné, ak bolesť svalov sa objavuje ak ste nezaťažili vaše svaly nejako výrazne a aj tak máte bolesť svalov.

Zmena pokožky


Akné, čierne bodky a iné problémy ktoré sa vyskytujú na pokožke sú znakom, že vaše telo je plné toxínov. Akné nastáva je znak toho, že príprava tela je aplikovaná, zatiaľ čo ekzémy a psoriáza je znak, že váš organizmus nie je schopný bojovať proti toxínom.


Ak trpíte z niektorých týchto symptómov, prečítajte si nasledujúce kroky ktoré vám môžu pomôcť:


        Čaj z púpavy, petržlen, koriander

        Pite dostatok vodyy – pomôže vylučovať toxíny z tela

        Cvičte aspoň 30 minút denne. Cvičenie napomáha obehu a pomáha vylučovať toxíny z tela.

        Jedzte stravu bohatú na probiotiká – jogurt, kefír, kombuča (čajová huba)

        Vždy si čistite jazyk keď si čistíte zuby

        Praktizujte hlboké dýchanie

        Využívajte len prírodné produkty pre pokožku, produkty ktoré neobsahujú sulfáty, parabény, parfumy a iné toxické látky

        Organické jedlo je najzdravšie, a tak jedzte kedykoľvek máte šancu