Veci ktoré vaša vagína nemiluje no robíte ich každý deň.

Niektoré veci ktoré ste používali celý deň môžu naozaj škodlivé na zdravie vašej vagíny.

Vagína je najlepší priateľ každého dievčaťa a potrebuje extra pozornosť a starostlivosť. Existujú každodenné veci a zvyky ktoré robíte a majú vplyv na zdravie vašej vagíny. Príliš veľká hygiena môže poškodiť zdravie vašej vagíny taktiež. V realite, vaša vagína nemá voňať za ružami 24 hodín 7 dní v týždni.


Najväčší mýtus o vagíne je ten, že si ju musíte umývať kadejakými šampónmi. Musíte to prestať robiť okamžite! Odborníci tvrdia, že umývanie vašej vagíny so šampónom naruší prírodný flóru a spôsobujú zápaly, plesne atď. Na umytie vašej vagíny používajte IBA VODU alebo prípravkami ktoré sú určene pre vagínu.

Každodenné využívanie tampónov a vložiek môže spôsobiť infekcie
 Skutočnosť je tá, že nemusíte využívať tampóny a vložky každá deň. Všetci gynekológovia sa zhodujú, že neustále nosenie tenkých každodenných vložiek a tampónov nie je vhodné pre vašu vagínu a spôsobuje infekcie.

Strečové džínsy spôsobujú plesne
Úzke a strečové džínsy neumožňujú vašej vagíne dýchať. Vyberte si širšie nohavice namiesto extra tenkých. Ďalšia vec ktorá nie je prospešná pre zdravie vašej vagíny je nosenie spodného prádla ktoré je vyrobené z umelých materiálov. Vždy si vyberte bavlnu!

Vaše vaginálne zdravie je ohrozené najmä počas leta. Nenechávajte si na sebe mokré plavky pretože môžu spôsobiť plesne, svrbenie a infekciu.

Probiotiká sú dobré pre vašu vagínu
Vyhýbanie sa mliečnym produktom ako je napríklad jogurt je obrovská chyba, najmä ak ste žena. Prospešné baktérie v jogurte a kefíre sú skvelé pre udržiavanie zdravej vagíny. Konzumujte viac mliečnych produktov ak práve beriete antibiotiká.

Berte aviváž a prací prášok zľahka 
Hoci použitie aviváže a pracieho prášku na vaše oblečenie prinesie vôňu, nie sú až tak dobré pre vašu vagínu. Dráždia vaginálnu oblasť a preto je potrebné vyberať si hypoalergénne pracie prostriedky ktoré sú skvelé pre citlivú pokožku.