Správna poloha sedenia na záchode! Celý čas sme to robili zle!


Záchody aké poznáme môžu byť zodpovedné za problémy ako sú hemoroidy, zápcha, zápalové ochorenie čriev, zápal slepého čreva a dokonca aj infarkt. Ako Dr. Mercola hovorí: „Ak skúmate dáta, uvidíte mnoho dôkazov že to všetko je pravda. 

Moderný záchod od nás vyžaduje zmenu polohy ktorú využívame na „evakuovanie“ našich čriev, čo mení anatómiu našich... exkrementov.“ 

Možno ste si nikdy nemysleli že takéto niečo by mohlo spôsobovať problémy, ale ako naozaj sedíte na toaletách? Takto?


Alebo miestami aj takto? Práve táto poloha je najnezdravšia zo všetkých!


V 90-stupňovej polohe (uhol pod ktorým sú vaše boky ohnuté) je prirodzený priechod vašich čriev narušený a prakticky uzavretý.  Iba cez zbytočnú námahu proti zákonom fyziky môžete dokončiť tento „pohyb“. V najhoršom prípade toto môže viesť k zápche, k podráždeniu čreva, k hemoroidom a dokonca aj k rakovine hrubého čreva.


Takzvaná 35-stupňová poloha je úplne odlišná; tu je to všetko prirodzené. Táto poloha je normálna v divočine a aj v mnohých kultúrach a je naučená už od detstva. Európa bola nejako presvedčená v tom, že sedenie je oveľa civilizovanejšie.


Podľa Dr.Mercola: „Vedecké prínosy čupenia naštartovali úsilie nadizajnovať zariadenie ktoré by pomáhalo ľuďom vrátiť sa do ich prirodzenej polohy pri vyprázdnení. 

Ďalšia výhoda čupenia? Zabijak na stehna. Nič vám netvaruje stehná tak ako drepy. Drepovanie vo fitku vám určite pomôže s vaším čupením v kúpelni!“ Keďže je nepraktické premeniť naše záchody na ich správnu výšku, jednoduché riešenie by bolo položiť nohy na stoličku (alebo krabicu) zatiaľ čo by ste sa vyprázdnili. 

Skúste si to!