Povedzte Nutelle nie! Je to jed pre vás aj pre vašu rodinu


Ak sa domnievate, že označenie potravín značkou GMO zaručuje potravinám ich nutričnú hodnotu, pletiete sa. Naopak, hoci sú tieto potraviny propagované ako zdravé, geneticky modifikované organizmy zdraviu škodí.Máte radi Nutelu? Zatiaľ čo v reklame sa považuje za zdravú potravinu, nutričné ​​odborníci jej považujú za jed. Ak sa domnievate, že označenie potravín značkou GMO zaručuje potravinám ich nutričnú hodnotu, pletiete sa. Naopak, hoci sú tieto potraviny propagované ako zdravé, geneticky modifikované organizmy zdraviu škodí. Je na čase sa začať venovať tomu, čo jeme.
Jedným takým nezmyslom je tvrdenie, že je Nutella zdravá a bezpečná. Nedá sa tomu veriť, pretože žiadnu priamu výhodu pre spotrebiteľa nemá. Neobsahuje lepšiu skladbu nutričných látok a nejaví ani žiadne antikarcinogénne účinky.

Sója

Aj keď napríklad viete z počutia, že je sója ázijskými civilizáciami uznávaná po stáročia, starostlivo zvážte, či jej chcete konzumovať v potravinách, kde ľudskému organizmu neprospieva. Je to práve NUTELLA, ktorá neobsahuje organicky vypestované sójové bôby z Ázie, ale namiesto nich falošnú geneticky upravenú náhradku západných krajín. Vysoké množstvo sójového lecitínu a emulgátor má negatívny vplyv na vaše zdravie. Nedávne štúdie zaznamenali spojenie s častejšími depresiami, ochorením štítnej žľazy, obezitou, únavou, rakovinou prsníka, predčasnou pubertou, atď.

CukorCukor v Nutelle je vyrobený z cukrovej repy. Nielen, že je takto vyrobený cukor lacnou zložkou, ale obsahuje aj vysoký podiel nebezpečných chemických látok, napr. Pesticídy. O prirodzenosti cukru sa tu nedá hovoriť.
Výrobcovia Nutelly totiž záleží na nízkej cene, ktorú vďaka cukrovej repe môže výrobok vlastniť. My jej tak slepo kupujeme, pretože si myslíme, že je zdravá. Konzumácia rafinovaného cukru vedie však k znevýhodneniu zdravotného stavu a môže spôsobovať aj choroby (ADD, ADHD, autizmus, migrény, úzkosť).

Mlieko

Reklamy na mliečne výrobky poznáme všetci a obrázky spojené s atraktívnym vzhľadom na etikete tiež. Obrázok kravičiek, Álp a zelenej trávy je však jednoduchým lákadlom, kravy môžu byť kŕmené GMO kukuricou a vitamíny. So znížením nákladov sa znižuje aj kvalita mlieka, sušené mlieko v prášku obsahuje veľa cholesterolu.

Vanilín

Je síce pravda, že na štítku s Nutellou nenájdete písaná žiadne umelé farbivá, ale neprirodzených chuťou je tu veľa. Vanilín má podobné vlastnosti ako cukor, teda má aj negatívny účinok na mozgové bunky, ktoré ničia svoju neurotoxické povahou.


Foto: Twitter