Ako využiť himalájske soľné lampy k lepšiemu spánku a na zlepšenie nálady?

Himalájska kamenná soľ má v domácnosti širokospektrálne využitie. Jej podoba nápadne veľkého kryštálu sa dá využiť na varenie alebo ako soľná lampa. Himalájska soľ je ideálny verzií k vašim zdravším jídelníčkům, rovnako ako soľ morská. Soľná lampa je však niečím ďaleko menej rozšírené. Predstavte si ju u seba v interiéri. Neslúži tu len ako okrasný prvok.Himalájska lampa dokáže zlepšiť spánok aj náladu.

Pomáha aj od iných problémov

Bolí vás často hlava? Trpíte alergiami alebo astmou? Soľná lampa zmierňuje prejavy dýchacích ťažkostí. Len si spomeňte, ako vám bolo krásne v soľnej jaskyni. Kus prírody tak môžete mať aj doma. V dnešnej dobe nás ťaží stav ovzdušia a bez toho aby sme si to uvedomovali, sami prispievame na vzniku elektromagnetického smogu (bezdrôtové zariadenia). Ten v najhoršom prípade môže spôsobovať aj rakovinu! Vytvára pozitívne ióny, ktoré nie sú pre telo vhodné. Soľné lampy dokážu mieru tejto intenzity neutralizovať.

Chráňte svoj mozog a zbystrite svoju myseľ tým, že si domov zaobstaráte túto nenáročnú spoločníčku. Do okolia vysiela naopak ióny záporné, ktoré sa s tými pozitívnymi pritiahnu ako magnet. Vzduch je razom čistejšia, rovnako ako vzduch po búrke. Prach, alergény, plesne a iné dráždivé látky u vás nemajú šancu. Vytvorte si doma vzdušnejší a hravejšie prostredie, ktoré vás bude nabíjať pozitívnou energiou.

Ako sme sa zmienili už na začiatku, soľná lampa je v podstate blok soli. Ukrýva v sebe zvyčajne malú žiarovku alebo priestor na sviečku. Lacné napodobeniny hrajú len na dizajn, vy predsa chcete skutočný kryštál. Účinok je veľmi silný (ak ste kúpili dobre) a soľná lampa sa vám odmení zdravším prostredím. Vaše migrény budú ďaleko miernejšieho rázu, nebudú vás toľko bolieť kĺby ani hnevať krvný tlak.
Zapnutá lampa uvoľní záporné ióny a vzduch je v okolí vlhkejšie, čo priaznivo pôsobí aj na astmatické ťažkosti. Dráždivý vzduch je nepríjemný a spoznáte to najmä, keď máte prekúrené.


Poklad v spálňach


Málokto z nás môže s čistým svedomím povedať, že každú noc spí ako malé nemluvňa.Himalájska lampa vedie k nerušenému spánku z toho dôvodu, že zvyšuje prísun kyslíka do mozgu, čo dobre pôsobí na pravidelnosť spánku, ale aj našou náladu, vyplaví sa serotonínu.Na nočnom stolíku jej to pristane a v bezprostrednej blízkosti z nej vyťažíte najviac.Soľná lampa je prírodný generátor záporných iónov, ktorý zlepšuje kvalitu ovzdušia aj náladu. Relaxácie vám uľahčí vidieť život zase ružovými okuliarmi. Sú určené k odpočinku ik podávanie lepších výkonov počas dňa. Na miske váh sú tieto vlastnosti nedoceniteľné a to je dôvodom, prečo si soľné lampy vyhotovuje čoraz viac ľudí.